Jak zapakować szkło do wysyłki?


W dzisiejszych czasach kurierem można wysłać wiele różnorodnych przedmiotów. Niektóre z nich są jednak tak delikatne, że nawet przy największej ostrożności mogą one ulec zniszczeniu. Przykładem wyjątkowo podatnego na uszkodzenia materiału jest szkło. To wbrew pozorom można jednak bezpiecznie transportować za pomocą kuriera, o ile wcześniej zostanie ono odpowiednio zapakowane. Jak zatem zabezpieczyć szklane przedmioty przed włożeniem ich do paczki i przekazaniem firmie kurierskiej? Zobacz, jak skutecznie zapakować szkło do wysyłki!

Jak zapakować szkło do wysyłkiSzklanki, kieliszki, ozdobne kryształy, alkohole w butelkach – szklany asortyment wysyłany w paczkach przez firmy kurierskie jest naprawdę szeroki. Jeśli zależy nam na tym, by zawartość pakunku dotarła do adresata w jednym kawałku, należy jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo wysyłanych przedmiotów. Szkło bardzo łatwo ulega zniszczeniu i wystarczy naprawdę niewielki wstrząs, by rozsypało się ono na drobne kawałki. Odpowiednie zapakowanie szklanego asortymentu skutecznie chroni go przed uszkodzeniami. Poniżej podpowiadamy, jak najlepiej zapakować szkło do wysyłki kurierskiej.

Co włożyć szkło?

Podstawą paczki ze szkłem jest oczywiście opakowanie. To powinno być odpowiednio twarde i przede wszystkim odporne na różne czynniki (rozdarcia, wilgoć itp.). Szkło najlepiej przesyłać w kartonach lub specjalnych opakowaniach, jakie nabędziemy w punkcie nadania paczek danej firmy kurierskiej. Pamiętajmy, by używać nieużywanych kartonów – te nie posiadają żadnych uszkodzeń i lepiej ochronią szklaną zawartość przesyłki przed zniszczeniem.

Gabaryt opakowania

Nie tylko jakość opakowania jest istotna przy wysyłaniu kurierem szkła. Ważne są także gabaryty samej paczki. Ta powinna być dopasowana do rozmiaru zawartości przesyłki. Jeśli umieścimy szklane akcesorium w zbyt dużym opakowaniu, istnieje szansa, że przedmiot będzie przemieszczał się wewnątrz pakunku w czasie transportu, co oczywiście zwiększa ryzyko zniszczenia. Opakowanie powinno mieć na tyle optymalny rozmiar, by znajdujący się w środku przedmiot nie był upchnięty na siłę, a jednocześnie nie miał zbyt wielu luzu.

Wypełnienie

Nawet najlepiej dopasowane opakowanie powinno zostać odpowiednio wypełnione. W przypadku szklanych przedmiotów wolne przestrzenie najlepiej nabić czymś z miękkiego materiału (np. styropianem lub syntetyczną pianką). Doskonale sprawdzi się również fola bąbelkowa. Wypełnienie paczki służy nie tylko unieruchomieniu głównej zawartości przesyłki, ale także amortyzowaniu ewentualnych uderzeń.

Zabezpieczenie samego przedmiotu

Aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko zniszczenia szklanego przedmiotu wewnątrz paczki, warto opakować go osobno w jakiś materiał zabezpieczający. Tu ponownie nieoceniona okaże się folia bąbelkowa. Warto zadbać także o to, by w przypadku większej liczby rzeczy znajdujących się w jednym pakunku, oddzielić je od siebie kawałkami kartonu, gazetą, papierowym ręcznikiem itp.

Oznakowanie

Przy oddawaniu paczki kurierowi należy wyraźnie zaznaczyć, co znajduje się wewnątrz opakowania. Pozwoli to uchronić zawartość pakunku przed zniszczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *