Wysyłanie paczek do Niemiec – to takie proste


Dzisiejsza Europa stoi otworem przed Polakami. Dzięki możliwości wolnego przemieszczania się i podejmowania pracy zarobkowej w innych krajach, wielu naszych rodaków wyjechało do Niemiec. Często na początku był planowany wyjazd na krótki czas, a ostatecznie skończyło się na rodzinnej przeprowadzce. Jednak mieszkanie w innym kraju to nie przeszkoda, aby nadal być blisko z rodziną chociażby przesyłając paczki najbliższym. Jak się można przekonać nie jest to tak skomplikowane, ani drogie jakby się mogło wydawać.

Na początek Poczta Polska

Wysyłanie paczek do NiemiecPaczki zagraniczne można wysyłać za pośrednictwem wielu różnych firm. Najbardziej znana jest oczywiście Poczta Polska. Umożliwia ona wysyłanie nie tylko przesyłek na terenie naszego kraju, ale również do większości krajów świata. Chcąc wysłać przesyłkę do Niemiec należy ją dokładnie zapakować i zgłosić się do jednego z urzędów pocztowych. Pracownik Poczty na życzenie klienta daje mu odpowiednie listy przewozowe do uzupełnienia. Następnie paczka jest nadawana podobnie jak w przypadku przesyłek krajowych. Koszt wysłania paczki uzależniony jest od jej wagi. Jeśli przesyłka jest cenna Poczta Polska umożliwia dodatkowe jej ubezpieczenie, z czego warto korzystać.

Firmy kurierskie

W Polsce poważną konkurencją dla Poczty Polskiej stają się firmy kurierskie. Poczta nadal przoduje jeśli chodzi o listy, jednak z roku na rok traci klientów jeśli pod uwagę weźmiemy przesyłki większych gabarytów. Coraz chętniej korzystamy z usług kurierów przede wszystkim dlatego, że przesyłki krajowe są szybciej dostarczane. Także w przypadku przesyłek zagranicznych firmy kurierskie przejmują coraz większą liczbę klientów Poczty. W internecie można znaleźć firmy oferujące bardzo tanie wysyłki do Niemiec i innych krajów. W przypadku niektórych firm ceny wysyłki zaczynają się już od 5,30 EUR. Warto przy tym zaznaczyć, że paczka jest dostarczana szybko i bezpiecznie dzięki współpracy z niemieckim oddziałem międzynarodowej firmy kurierskiej jaką jest DHL.

Jeśli chcesz wysłać paczkę do Niemiec sprawdź dokładnie ofert Poczty oraz firm kurierskich. Przekonasz się, że bezpieczna i tania wysyłka do Niemiec jest nie tylko możliwa ale też bardzo prosta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *