Tuby kartonowe – bezpieczne pakowanie paczek


Tuby kartonowe wykorzystywane są przede wszystkim do przewożenia papierowych arkuszy o dużych rozmiarach. Dzięki solidnemu wykonaniu zawartość przesyłki nie ulega pognieceniu lub zniszczeniu.

tuby kartonowe przesyłki kurierskieWydawać by się mogło, że najwięcej problemu może sprawić wysłanie kurierem przedmiotów o dużych gabarytach – np. mebli lub sprzętu AGD. Tymczasem, niełatwym zadaniem bywa też dostarczenie przesyłek o niewielkiej wadze, chociażby papierowych arkuszy. Co zrobić, by w czasie transportu nie uległy pognieceniu? Z pomocą przychodzą specjalne tuby kartonowe.

Tuby kartonowe – jakość wykonania

Kartonowe tuby służące do przewozu wielkoformatowych arkuszy wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości tektury. Opakowanie jest twarde i odporne na wstrząsy. Chroni ono również zawartość paczki przed wilgocią. Zdarza się, że tuba jest dodatkowo umieszczana w kartonowej powłoce lub owijana folią typu stretch. Rozmiary tub są różne. Skorzystać można zarówno z bardzo dużych opakowań o długości nawet 3 metrów, jak i tych kilkucentymetrowych. Średnica tulej wynosi od 2 do 15 centymetrów.

Co można przewozić w tubach kartonowych?

Tuby kartonowe idealnie nadają się do przesyłania różnego rodzaju papierowych arkuszy. Najczęściej umieszczane są w nich plakaty, mapy, plany architektoniczne, rysunki itp. Opakowania tego typu sprawdzają się przede wszystkim w przypadku przesyłek o większym formacie. Te o bardziej standardowych rozmiarach (np. A4) bez problemu można wysyłać np. w zabezpieczonych kopertach.

Zatyczki tub kartonowych

Ważnym elementem tub kartonowych są zatyczki, umieszczane po obu stronach tulejki. Niewielkich rozmiarów plastikowe elementy gwarantują szczelniejsze zamknięcie przesyłki. Często sprzedawane są osobno, dlatego warto zwrócić uwagę przy zakupie tuby, czy posiada ona wspomniane zaślepki. Zdarza się, że zamiast nich krańce opakowania są zatykane kilkoma warstwami taśmy klejącej. Tego typu zabezpieczenie nie jest jednak tak skuteczne jak zatyczki.

Cena

Koszt tuby kartonowej zależy od jej rozmiaru. Najczęściej cena opakowania waha się od 0,90 do około 1,30 złotych. Tańsze są zatyczki do tulej. Za nie powinniśmy zapłacić około 0,50 złotych.

O czym warto pamiętać?

Aby mieć pewność, że zapakowana do tuby zawartość dotrze do adresata w idealnym stanie, można ją dodatkowo owinąć w folię stretch lub bąbelkową. To dodatkowo ochroni arkusz papieru przed wilgocią i ewentualnymi zagnieceniami.

Wykorzystane tuby nie muszą wylądować na śmietniku. Warto je wykorzystać do przechowywania ważnych arkuszy papierowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *