Jak bezpiecznie zapakować meble?


Planujesz wysłać meble kurierem? Przesyłka o takich gabarytach wymaga odpowiedniego przygotowania. Sprawdź, jak zapakować biurko, sofę lub krzesło do transportu.

Meble znajdują się w czołówce przedmiotów najczęściej przewożonych przez kurierów. Popularność aukcji internetowych sprzyja wysyłce tego typu paczek. Ich przygotowanie wymaga jednak więcej uwagi niż w przypadku mniejszych przesyłek. Jak zatem bezpiecznie zapakować mebel, by w całości, bez żadnego uszczerbku, dotarł do adresata?

Sprawdź oferty firm kurierskich

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy dana firma kurierska oferuje przewóz przedmiotów o interesujących nas gabarytach. Zdarza się, że niektórzy operatorzy odmawiają dostarczania dużych przesyłek. Jest to jednak coraz rzadszy proceder. Najlepsze firmy posiadają w swojej ofercie odebranie i dowiezienie nawet największych mebli, a także sprzętów RTV i AGD, a nawet pojazdów (np. rowerów).

Pakowanie mebli

Jeśli jest to możliwe, postaraj się złożyć mebel, by zajmował on jak najmniej miejsca. W ten sposób bez problemu i relatywnie tanio jesteśmy w stanie wysłać np. szafki lub komody, które wystarczy zapakować w folię bąbelkową i kartonowe opakowanie. Nieco bardziej skomplikowana jest jednak sytuacja, gdy decydujemy się wysłać kurierem nierozkręcane meble.

krzesła - przesyłka kurierskaPrzedmioty o dużych gabarytach należy umieścić na palecie. Zawartość przesyłki musi być mocno przytwierdzona do drewnianego podłoża. Można to zrobić za pomocą folii stretch oraz taśmy klejącej (tej drugiej nie należy stosować bezpośrednio na meblu, ponieważ mogłoby to doprowadzić do jego uszkodzenia).

Sam mebel warto umieścić w kartonowym opakowaniu (w miarę możliwości). Całość trzeba dokładnie ostretchować. Wystające rogi oraz nóżki należy obłożyć styropianem, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Pakując meble do przesyłki, nie można zapomnieć o specjalnych naklejkach, informujących o tym, że zawartość jest delikatna. Dotyczy to szczególnie przedmiotów, które zawierają np. szklane elementy.

Często zdarza się, że wysyłka mebli składa się z kilku mniejszych paczek, opakowanych w jednej przesyłce. W takim wypadku należy pamiętać, by odpowiednio umieścić środek ciężkości pakunku. Najcięższe meble umieść na samym spodzie, w centralnej części palety.

Pamiętaj też, że przesyłka musi być zapakowana tak, by nie przekraczała obrysu palety. Przed wysyłką, warto też dokładnie skonsultować z przedstawicielem firmy kurierskiej, szczegóły przygotowania przesyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *